זו העת לשפץ – גם את אתר בית הספר

1 ביולי הוא אחד התאריכים המורגשים ביותר על פני השנה, גם לאלה שעדיין אין להם ילדים, וגם לאלה שבמקום עם ילדים הם חולקים את ביתם עם פיליפינים. משהו שונה בחודשיים הללו, משהו חופשי באוויר. למשל, הכבישים יותר פנויים, ובשעות שבשגרה הכביש תקוע, לא זז – סביבה הצלצול של 08:00 – אפשר לומר שרוב הנתיבים פתוחים והתנועה בהם זורמת. למשל אחר: בשעות הלילה המאוחרות הרבה יותר רועש. טוב, זה טבעי: כל אלה שלקראת 08:00 עדיין נחרו את שנת היופי שלהם מלאי אנרגיה ועזוז עכשיו, והם צריכים לפרוק אותה איכשהו. בימים האלה, של יולי-אוגוסט, יש תחושה שהמדינה מתרוקנת. אולי זו רק תחושה, אבל היא חזקה, שכל הפקקים מהכביש עברו לתור לבידוק בנתב"ג.

יש מי שמנצלים את התקופה הזאת לשיפוצים: אין זמן טוב מזה לניתוח ליישור אף, להשכבת אוזניים, להגדלת החזית, להחלפת המגלצ'ה שידעה ימים טובים יותר בחצר הגן, לסיוד חדרי הכיתות ולצביעת המעקות בבתי הספר. זה גם הזמן המוצלח ביותר לשיפוצים באתר בית הספר.

מעבר לתחזוקה השוטפת במשך שנת הלימודים, יש לכם עכשיו זמן לנשום עמוק, לשתות לימונדה קרה על המרפסת ולהסתכל שוב על האתר שלכם: האם הוא משרת את כל קהלי היעד שלו – תלמידים, מורים, הורים, בוגרים ואחרים; האם הוא מתפקד נכון בכל שלוש הצלעות של המשולש שיווקי-לימודי-חברתי? האם ממתקיים בו ניהול ידע והוא מאפשר לאנשי המקצועי, כלומר למורים, שימוש יעיל ונוח בכל הידע העצום שנאסף עם השנים בראשיהם של המורים ובקלסרים הפרטיים שלהם?

מה עושים?

  1. צפו במצגתמה צריך לכלול אתר בית ספר.
  2. בדקו את השטח – לפני שאתם מתחילים לשבור קירות ולתכנן גינה וירטואלית, אני ממליצה שתעזבו לרגע את האתר שלכם, תגלשו לאתרים דומים – מתחרים, בתי ספר עם נתונים דומים, בתי ספר בסביבה, ותראו איך אותם אתרים עונים על הדרישות מאתר בית ספר.
  3. טייטו – (מילה שמורים אוהבים) קחו צוות של 3-4 אנשים יצירתיים ולוח גדול, רשמו עליו את כל מה שאתם רוצים שיהיה באתר בית ספר, ונסו לסדר אותם בצורה נוחה על הלוח. ודאו שלכל צורך שהגדרתם יש ייצוג על הלוח.
  4. התייעצו – עם נציגי הקהלים השונים של האתר שלכם, עם עמיתים שלכם לניהול אתרי בית ספר.
  5. גשו לעבודה – יש לכם חודשיים מעולים לרמונט. לא עדיף לשבת במזגן במקום להזיע על שפת הבריכה?

אם יש לכם שאלות – אשמח לענות ולעזור.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה כללי.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>